1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Sekite mus FB

Yra tik du būdai gyventi. Vienas – galvoti, jog stebuklų nebūna.
Kitas – galvoti, jog viskas yra stebuklas.

(Albertas Enšteinas)

 

... o mes negalvojame...  Mes - kuriame mažus kasdienius stebuklus!

Stovykla „Mozaika“ savo stovyklinį traukinuką suka kitos stotelės, pavadintos „Dienos Mozaika“, link. Laikinai paliekame pievą prie įspūdingo grožio Navos ežero ir pradedame DIENOS STOVYKLŲ organizavimą Vilniaus mieste. 

 

Trumpai
Vaikų vasaros stovykla „Mozaika“ skirta 7-11 metų vaikams. Stovyklos trukmė - 5 darbo dienos. Stovyklos veikla labai įvairi, taigi čia įdomu bus tiek sportiškiems, tiek meniškiems vaikams. O tie, kurie dar neatrado mėgstamiausio užsiėmimo, turės galimybę išbandyti daugybę veiklų - gal kuri nors taps jų hobiu.


Nuo ko prasidėjo vaikų stovyklų organizavimas ?
Mes, stovyklos iniciatoriai, esame du entuziastingi pedagogai, kuriems darbas mokykloje turi didesnių privalumų nei „darbas iki pietų“ ar „atostogos visą vasarą“. Kasdien dirbdami su vaikais matome juos visokius. Kartu džiaugiamės, liūdime, sprendžiame problemas, įgyvendiname įvairiausias idėjas. Artimas bendravimas su mokiniais leido mums sukaupti neįkainojamos patirties, daug ko patiems iš vaikų išmokti. Tačiau ta patirtis būtų nieko verta, jei negalėtume pasidalinti savo žiniomis ir atradimais.
Pradėjus galvoti, ką prasmingo galime nuveikti, kilo idėja suburti bendraminčius, norinčius vasarą praleisti kitaip – įsimintinai, linksmai, kūrybiškai, suteikiant vaikams naujų įspūdžių ir patirčių, atrandant naujų draugų. Supratome, kad vaikų vasaros stovykla būtų puiki vieta įprasminti savo patirtį ir sukurti vaikams mažą vasaros Stebuklą.
Prieš tryliką metų pradėjome įgyvendinti savo idėjas pasiūlydami tėvams ir jų vaikams drauge praleisti savaitgalį sportuojant, dainuojant, šokant ir užsiimant menu. Dėkojame jiems už palaikymą ir pritarimą. Taip Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijoje gimė šeimyninė - kūrybinė stovykla „Ąžuoliukai“. Mokiniai augo, baigė pradines klasės, vėliau pagrindinę mokyklą ir pakėlė sparnus į įvairias miesto gimnazijas. O stovykla vis dar buvo reikalinga ir gimnazistams, ir jų tėvams.

Vėliau, drauge su Vilniaus tarptautiniu „Rotary“ klubu organizavome vaikų vasaros stovyklą „Rotary vasara“. Rezultatu esame labiau nei patenkinti! „Rotary vasara“ – vasaros stovykla vaikams iš vaikų namų bei sunkiai besiverčiančių šeimų – tapo tradiciniu projektu, kasmet džiaugsmo suteikiančiu 60-čiai vaikų. 2018-aisiais stovyklai sukako 10 metų, kartu tai ir mūsų darbo organizuojant šią stovyklą sukaktis. Manome, kad projektas tęsis ir toliau.

Stacionarią vasaros stovyklą „Mozaika“ organizavome 8-neris metus iki Covid-19 pandemijos.
Kaskart mes vis iš naujo įsitikiname, koks reikšmingas nuotykis vaikams yra vasaros stovykla. Geriausiai stovykloje patirtus vaikų įspūdžius atskleidžia trumpi, bet labai nuoširdūs tėvų komentarai: Pasiilgom jūsų labai, labai!!! Super stovykla ir vadovai. Iki kitų metų !!! Puikūs vadovai. Ačiū už gerai praleistą laiką. Lauksim kitų metų!

Mes jau žinome, kiek daug galime ir norime duoti, todėl negalime nustoti dalintis. Norime sukurti vasaros Stebuklą ir Tau!

Vietoje pabaigos...
Į stovyklas vaikai atvažiuoja su savo „pasauliais“, užgaidomis ir teisėmis. Mes stengiamės tuos skirtingus „pasaulius“ sujungti į vieną įvairiaspalvę mozaiką. Menai, sportas, individualūs ir komandiniai užsiėmimai atskleidžia užslėptus talentus ir leidžia sužydėti pačioms geriausioms vaikų savybėms.
Visą laiką vaikus supantys entuziastingi jauni žmonės, dalindamiesi savo patirtimi, spręsdami kylančias problemas, rodydami tinkamą pavyzdį moko juos bendrauti, priimti sprendimus, susiburti, siekiant bendro tikslo, kartais net įkvepia daugiau pasitikėjimo savimi bei entuziazmo įgyvendinti savo svajones.

Neabejojame, kad vaikai sugeba nuveikti daug didesnius darbus ir gali būti daug konstruktyvesni, nei apie juos dažnai mano suaugusieji. Tereikia jais pasitikėti, tačiau – tai įpareigoja. Mes drąsiai įsipareigojame stovykloje „Mozaika“ sukurti aplinką, kurioje vaikai ne tik linksmai leidžia laiką, bet ir auga kaip asmenybės.

 

 


© Visos teisės saugomos. VšĮ „Eskimo projektai“. 2022 m.